Boy Uzatma Ameliyatı

Boy Uzatma Ameliyatı

Boy uzatma ameliyatı kimlere uygulanır? Öncelikle ameliyat olmak isteyen kişinin bunu önemli bir sorun olarak görmesi, ameliyat riskleri hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Kozmetik uzatma ameliyatları genellikle büyüme plakları kapananlar için gerekli tetkikler yapıldıktan sonra 40-50 yaşına kadar uygulanabilir.

Boy uzatma ameliyatı kimlere uygulanır?

Boy uzatma ameliyatı Sıfır risk taşıyan ve kolay bir ameliyat olmadığı için ameliyat olmak isteyen herkes için uygun olmayabilir. Öncelikle ameliyat olmak isteyen kişinin bunu önemli bir sorun olarak görmesi, ameliyat riskleri hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Kozmetik uzatma ameliyatları genellikle büyüme plakları kapananlar için gerekli tetkikler yapıldıktan sonra 40-50 yaşına kadar uygulanabilir.

Ameliyatın zorlukları nelerdir?

Ameliyat sonrası ilk gün yatakta istirahat edilir. 2. Gün walkerla(yürüteçle) ayağa kalkıp ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Hastanede durumunuza göre 3-5 gün kadar kalır geri kalan süreci evinizde geçirirsiniz. Ameliyattan itibaren ilk iki ay yani uzatma döneminde biraz sabırlı olmanız gerekir. Zira her gün 1 mm uzayacaksınız. Zamanla bacağınızda gerginlik oluşabilir. Ama bu geçicidir. Uzatma bittikten sonra ağrılar azalır ve gerginlik de bitmeye başlar. Eğer başka bir şehirdeyseniz bulunduğunuz bölgede kontrollerinizi yaptırır doktorunuza whatsapp’tan röntgen filmlerinizi atabilirsiniz.

Gerçekten uzadığınızı hissediyor musunuz?

Kendini kısa hissedenler için günlük 1 mm hiç de az değil. Günden güne bacağınızın uzadığını siz de fark edeceksiniz. Bunun için her gün aynaya bakmanız yeterli. Zamanla eşyaların daha aşağıda kaldığını ve yükseldiğinizi fark edersiniz. Etrafınızdaki kişiler de boyunuzun uzadığını fark ederler.

Bacaklarımı uzatacağım ama diğer yerlerim kısa kalır mı?

Kısa boylu insanlarda genellikle bacaklar gövdeye göre kısa olduğu için özellikle tek ameliyatla gerçekleştirilen 5-8 cm lik uzatma miktarı genellikle vücut oranında bozuk bir görüntü oluşturmaz. Aşırı olmadığı sürece uzun bacaklı insanlar genellikle olduklarından daha uzun görünürler ve daha iyi dururlar

Tekrar eski sağlığıma dönebilecek miyim?

Boy uzatma ameliyatı zorlu, uzun süren ve pahalı bir uygulamadır. İyi bir doktor, doğru yöntem ve ameliyat sonrası iyi bir bakımla hastalar genellikle günlük hayatlarına dönmeye başlarlar. İyileşmenin ne kadar süreceği ise hem doktor hem de hastanın kendine bakım kalitesiyle ilişkilidir.

En fazla ne kadar uzatma gerçekleşir?

Tek seansta 5-8 cm uzama gerçekleşir. Dileyenler hem alt hem üst bacağından ameliyat yaptırıp 10-15 cm uzayabilirler. Uzatmalarda bacağınızın esnekliği de önemlidir. Bacaklarınız ne kadar esnekse uzatma sırasında o kadar rahat edersiniz.

Cihaz bacağımdayken gezip dolaşabilir miyim?

Cihaz bacağınızdayken de dışarı çıkıp veya ev içerisinde yürüyebilirsiniz. Hatta çok aşırı olmadığı müddetçe yürümeniz tavsiye edilir. Aynı zamanda çok ayakta kalmadığınız işlerinizi de yapabilirsiniz.

Bacağımda ne kadar iz oluşur?

Bacağınızda oluşacak izler ameliyat yöntemine göre değişir. En çok iz ilizarov yönteminde oluşurken en az iz Precice yönteminde oluşur. Nitekim bu izler estetik yöntemlerle fark edilmeyecek düzeyde azaltılabilir.

Boy uzatma ameliyatını SSK/Sigorta karşılar mı?

Her iki bacak(boy) uzatma ameliyatı estetik kapsamına girdiği için hastane, malzeme ve doktor masraflarının tamamı hasta tarafından karşılanır. Bu açıdan boy uzatmada devlet desteği yok maalesef.

Boy uzatma ameliyatı fiyatları ne kadar?

Bu sorunun kesin rakamsal karşılığını buraya yazamıyoruz. Çünkü uygulanan her yönteme göre fiyatlar farklılık göstermektedir. En uygun fiyatlar ilizarov için söz konusu olurken en pahalı yöntem ise intramedüller çivi ile uzatma yöntemidir.

Benzer Hizmetler