Kısa Özgeçmiş

Prof. Dr. Erbil Oğuz , Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, GATA Medikal Tasarım ve Üretim Başkanlığı ve GATA Ortopedi ve Travmatoloji AD öğretim üyeliği görevlerini birlikte yürüttü. Ağustos 2016 tarihinden itibaren emekli olarak İstanbul’a yerleşmiştir. Çalışmalarını omurga hastalıklarının tedavisine yönelik araştırmaların yapıldığı ve kendisinin de, kurucu başkanı olduğu “Spinal Station - İstanbul Skolyoz Okulu” ve Custom Medical platformunda çalışmaktadır.

Merhabalar, ben Dr Erbil,

Son 6 yıldır Skolyoz hastalığının egzersiz, korse ve diğer koruyucu yaklaşımlarla tedavisine yönelik çalışmalar yapmaktayım. Bu amaçla 1996 yılında İstanbul Skolyoz Okulu'nu kurdum.

Bu kurum çocuklarımıza, gençlere ve skolyozu olan erişkin bireylere yardımcı olmaya adanmıştır. Doktorlar, fizyoterapistler ve protez ortez teknisyenleri ile multidisipliner bir çalışma yaparak. Tedavinin her aşamasını aynı kurum çatısında tamamlayabiliyoruz. Bu sahadaki bilimsel gelişmeleri anlık takip ediyor ve ailelerin bilinçlenmesi içinde sosyal medya ve canlı seminerlerimizle faaliyetler yapıyoruz. Cerrahi endikasyonlar reddedilmemekle birlikte skolyozun ameliyatsız (konservatif) tedavisine ağırlık verilmektedir. SCHROTH EGERSİZLERİ öğretilmekte ve KORSE tedavileri takip edilmektedir.

Aşağıda kısa özgeçmişimi bulabilirsiniz.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1989 yılında Hava  Kuvvetleri’ne katıldı.

1996 yılında GATA Ortopedi  ve  Travmatoloji AD’ndan uzmanlığını aldı.

2000  yılına kadar Etimesgut Hava Hastanesi Ortopedi  Uzmanı olarak çalıştı.

2000 – 2007 yılları arasında  GATA Ortopedi ve Travmatoloji AD’nda yardımcı doçent,

2007 – 2013 arasında doçent  olarak çalıştı.

Bu süre içerisinde; 2004 -2005  yıllarında USA Thomas Jefferson Universitesi Philadelphia’da omurga cerrahisi alanında araştırma projelerine katıldı. 

2014 yılında profesör oldu.

Eylül 2013- Ağustos 2016 tarihleri arasında GATA Medikal Tasarım ve Üretim Başkanlığı ve GATA Ortopedi ve Travmatoloji AD öğretim üyeliği görevlerini birlikte yürüttü.

Ağustos 2016 tarihinden itibaren emekli olarak İstanbul’a yerleşmiştir. Çalışmalarını omurga hastalıklarının tedavisine yönelik araştırmaların yapıldığı ve kendisinin de, kurucu başkanı olduğu “Spinal Station - İstanbul Skolyoz Okulu” ve kurucusu olduğu bir diğer merkez olan ve 3 boyutlu yazıcı teknolojilerinin medikal alanda kullanımına yönelik çalışan, "Custom Medical"  bünyesinde .yürütmektedir

Özellikle omurga cerrahisi ve yaşlılığa bağlı ortopedik ve eklem hastalıkları ile ilgilenmekte olup, biyoimplant teknolojileri konusuda araştırmalar yapmaktadır. Ulusal ve uluslar arası bir çok makalesi , ulusal ve uluslar arası bilimsel kitaplarda bölüm yazarlığı ve bölüm tercümeleri vardır. ortopedik implant üretimi, hücre kültürü ve skolyoz hastalığı üzerine bilimsel projelerde yürütücü ve araştırmacı olarak çalışmaktadır.