Prof. Dr. Erbil Oğuz'a sorularınızı buradan sorabilirsiniz. Prof. Dr. Erbil Oğuz en kısa sürede sorularınızı cevaplamaya çalışacaktır. Kişisel ve özel soruları lütfen iletişim bölümünü kullanarak sorunuz. Burada sorulacak sorular genel sorulardır ve burada yayınlanacakdır.

Not: Kişisel bilgileriniz burada yayınlanmayacaktır.

Sorunuz?

Hocam benim 7 yaşında kızım var 4 yasinsa diastomitamteli ve tetherecd operasyonu gecirdi. Şimdi 18 derece skolyozu var. Kse ici erken dediler Ne tür egzersizler yapabiliriz, ergenlik döneminde çok hızlı ilerler mi ?

7 yasında 18 derece ise ergenlikte daha çok ilerleyecektir şimdiden egersizlere başlamalısınız.

3 boyutlu schroth egersizleri. Eğer İstanbul da iseniz İstanbul Skolyoz Okuluna gelin.

. Merhaba hocam. Skolyoz ameliyatı oldum. 2 ay geçti. Ama hala güçsüzlük var dengede duramıyum. 2 kişi olmadan yürüyemiyum. Doktlarım kanalın kapalı olduğundan da bahsediydu. Bir alakası var mı. Ne yapmalıyım. Teşekkür ederim hocam.

Ameliyattan öncesine göre gücünüz tamdı ve ameliyattan sonra azaldıysa bu omur ilikteki gerilmeye bağlı olabilir. "Kanal kapalı" diye bir kavram yok ancak "kanal daralması " diye bir kavram var belki doktorlarınız bunu söylemiştir. Yeni bir MRI muayene ve gerekirse EMG yapılarak değerlendirme gerekir.

Merhaba hocam 14 yaşında kızıma 22 derece skolyoz teşhisi konuldu. 1 yıldır kse kullanıy. (Şuan 15 yaşında) dr. Scrooth egzersizi önerdi. Gittiğimiz bir merkez bize kullığı ksenin yanlış olduğunu yeni bir kse yapılmasını ve scrooth ile devam edeceğini söyledi. Bu durumda kafamız çok karıştı. Yardımcı olursanız çok seviniriz.

15 yaş 22 derece ve kızınızın boyu sizin boyunuza yakınsa veya sizden uzunsa korse kullanmaya gerek yok ancak ömür boyu schroth egzersizleri yapmalıdır.

Merhaba ben 51 yaşındayım. Bir ay önce skolyoz teşhisi konuldu. Dokt yaklaşık 10-11 derece olduğunu söyledi. Kafam çok karışık. Yüzme,pilate veya schrotch egzersizlerinin hangilerinden fayda göreceğimi bilmiyum.Yardımcı olursanız sevinirim.

10 derece bu yaşta olabilir ideal olan schroth egzersizleridir.

Erbil Bey slmlr,15 yaşındaki oğlum için buldum sizi.%15 civarında belde skolyoz var,yüzmeye başladık.Filimler yok elimde.Schroth tedavisi yapıy musunuz!Adres neresidir?

Schroth tedavisi yapıyoruz Fahrettin Kerim Gökay cad. mno 94 kadıköy istanbul

 

Minibüs yolunda kuyubaşı durağı

Merhaba hocam annem diz protez ameliyatı oldu öncesinde ecopirin kullanıydu bir hafta önce bıraktı ameliyat olalı 15 gün oldu doktun verdiği pihti önleyici ilaç bitti ecopirine tekrar basliyabilirmiyiz doktumuz başlayın dedi fakat bazı yerlerde okuyum kan sulirici ilaçlar yara iyileşmesine olumsuz etkileri varmiş bilgi verirseniz sevinirim :)

cevap çok geç oldu kusura bakmayın anneniz kan sulandırıcısını içebilir.

mrb kızımda 27 derece sola takal skolyoz tespit edildi 11 yas 143 cm 31 kg üniversite de film çekildi 3 ay sonra kontrole gelin denilip egzersiz yapmamaız tavsiye edildi. yeterli mi?

schroth egzersizlerini, öğrenmeli ve yapmalıdır

Merhaba Hocam Kız Kardeşim 15 yaşında skolyozu var 3 sefer ölçüm yapıldı 47- 56 sonuncusunda 52 çıktı ameliyat olması gerekiy mu ?

filimleri bana whatsapp tan yollarmısın 0532 320 1248 dr erbil

Merhaba. Kız kardeşimin kafatasında enfeksiyon sebepli kemik alındı. Merak ettiğim 3D yazıcı teknolojisinin kemik çimentosundan hastaya kazıracağı fark nedir. Bilinen bir riski var mı? Operasyon ve muayene için tek merkez GATA mı? Teşekkür ederim.

Bilinen bir riski yok. normalde tıpta kullanılan titanyumdan yapılıyor. kardeşinizdeki defekte birebir oturan bir implant oluyor ve vidalar ile yerine fikse ediliyor.

Bu teknolojiden önce kemik çimentosu değil ama benzeri bir materyal ameliyat sırasında dr tarafından şekillendirilerek defekktli kısma uygulanıyordu. Ancak bu materyalde yerinden kayma, yüzeyinde kabarıklık yada çökme gibi komplikasyonlar oluyordu.

Tek adres metüm değil istanbul da customed  (benim de ortağı olduğum bir grup)  olarak bizde yapabiliyoruz (gata metum un son başkanı olarak emekli olduktan sonra istanbula yerleştim ve bu grubu kurduk.)

Merhaba hocam 14 yaşında kız kardeşim var skolyoz hastası %50 eğrilik var dokt acil ameliyat dedi kse sp yüzme hepsini kullanmasına rağmen eğrilik her geçen gün artıy siz ne önerirsiniz

schroth egzersizleri çok faydalı olur. İstanbulda iseniz bir gün gelin ben size bu egzersizler hakkında ücretsiz bilgi vereyim. not gelmeden önce randevu alın.