Prof. Dr. Erbil Oğuz'a sorularınızı buradan sorabilirsiniz. Prof. Dr. Erbil Oğuz en kısa sürede sorularınızı cevaplamaya çalışacaktır. Kişisel ve özel soruları lütfen iletişim bölümünü kullanarak sorunuz. Burada sorulacak sorular genel sorulardır ve burada yayınlanacakdır.

Not: Kişisel bilgileriniz burada yayınlanmayacaktır.

Sorunuz?

Merhaba Hocam Kız Kardeşim 15 yaşında skolyozu var 3 sefer ölçüm yapıldı 47- 56 sonuncusunda 52 çıktı ameliyat olması gerekiy mu ?

filimleri bana whatsapp tan yollarmısın 0532 320 1248 dr erbil

Merhaba. Kız kardeşimin kafatasında enfeksiyon sebepli kemik alındı. Merak ettiğim 3D yazıcı teknolojisinin kemik çimentosundan hastaya kazıracağı fark nedir. Bilinen bir riski var mı? Operasyon ve muayene için tek merkez GATA mı? Teşekkür ederim.

Bilinen bir riski yok. normalde tıpta kullanılan titanyumdan yapılıyor. kardeşinizdeki defekte birebir oturan bir implant oluyor ve vidalar ile yerine fikse ediliyor.

Bu teknolojiden önce kemik çimentosu değil ama benzeri bir materyal ameliyat sırasında dr tarafından şekillendirilerek defekktli kısma uygulanıyordu. Ancak bu materyalde yerinden kayma, yüzeyinde kabarıklık yada çökme gibi komplikasyonlar oluyordu.

Tek adres metüm değil istanbul da customed  (benim de ortağı olduğum bir grup)  olarak bizde yapabiliyoruz (gata metum un son başkanı olarak emekli olduktan sonra istanbula yerleştim ve bu grubu kurduk.)

Merhaba hocam 14 yaşında kız kardeşim var skolyoz hastası %50 eğrilik var dokt acil ameliyat dedi kse sp yüzme hepsini kullanmasına rağmen eğrilik her geçen gün artıy siz ne önerirsiniz

schroth egzersizleri çok faydalı olur. İstanbulda iseniz bir gün gelin ben size bu egzersizler hakkında ücretsiz bilgi vereyim. not gelmeden önce randevu alın.

Merhaba hocam 14 yaşında kız kardeşim var skolyoz hastası %50 eğrilik var dokt acil ameliyat dedi kse sp yüzme hepsini kullanmasına rağmen eğrilik her geçen gün artıy siz ne önerirsiniz

filmini gönderebilirmisiniz whatapp tan

I am a Palestinian student, I Live in Istanbul, I have scoliosis I do not know what to do, please help me.

You should do schroth exercises. In our clinic in Kadıköy we give this exercises but you have to pay aproximately 2000 tl for 10 lesson...

Sayın hocam 48 yaşındayım skolyoz ve kifoz teşhisi , belde de cukurlaşma var .Fibromyalgia , yüksek derecede kemik erimesi var ameliyat olamıyum şua sizin bana sırtım için ne önerebilirsiniz çok teşekkürler .

Fizik edavisi ağrı kesiciler ve osteoporoz tedavisi öneriyorum. 

Altta yatan neden deformiteler olduğundan ve ileri derecede osteoporozunuz olduğu için geleneksel tedavilerinde pek sonuç vermeyeceğini düşünüyorum.

Hocam merhaba, 56 yaşımdayım eski milli atletim. Bel bölgemde 2 fıtığım var sağ ayağıma ağrısı vuruyor ve sağ ayak baş parmağımı hiç hissetmiyorum. BU parmağın hareketleri azaldı ve kuvvetide yok. Ameliyat şartmı?

Sayın Apaydın, geçmiş olsun siz bizi başarılarınızla gururlandırdınız. Sizi televizyonlardan tanıyorum. Maalesef fıtık ameliyat olması gerekecek kadar sinirlere bası yapmış. Size ameliyat görüküyor. Endişe etmeyin.